ORSZAK TRZECH KRÓLI ORAZ KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK
opublikowano: 2020-01-08 13:36:00

  W niedzielę, 6 stycznia br. ulicami Wojsławic już po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny w takiej formie świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak na stałe zaczął się wpisywać w naszą tradycję.

Uroczystość święta Trzech Króli rozpoczęła o godz. 12:00 msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Barwny Orszak prowadzili ministranci z kolorowymi gwiazdami kolędniczymi. W tym roku w rolę królów  wcielili się: Wójt Gminy Wojsławice - Henryk Gołębiowski, Radny Gminy Wojsławice - Grzegorz Łoś oraz  Proboszcz Parafii w Wojsławicach ks. Zbigniew Kasprzyk. Za nimi szli druhowie OSP niosąc przepiękne chorągwie, młodzież w jasełkowych przebraniach oraz mieszkańcy gminy Wojsławice ustrojeni w królewskie korony. Wszyscy uczestnicy Orszaku uroczyście śpiewając kolędy przeszli wokół Rynku i ul. Uchańską do Domu Kultury.
W Domu Kultury obył się koncert kolęd i pastorałek. W tym roku mogliśmy usłyszeć zespół dziecięcy "Iskierki", solistki: Lenę Zielińską i Gabrielę Has, zespół wokalny Mada Bis, Chór Wojsławianie oraz gościa specjalnego koncertu - zespół wokalny "Hubal", reprezentujący Klub 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. 

     W organizację Orszaku Trzech Króli zaangażowanych było wiele podmiotów i osób z terenu gminy Wojsławice, dzięki którym podtrzymujemy tradycję obchodów święta Objawienia Pańskiego.

                         

powrót