WARSZTATY RĘKODZIELNICZE JUŻ ZA NAMI
opublikowano: 2019-09-17 14:09:30

No i znów jesteśmy po ...

     Warsztaty rękodzielnicze z Kasią Dorotą w Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim, w projekcie "My Gospodynie i Gospodarze gminy Wojsławice". Jak obiecywaliśmy - było kolorowo, wesoło i magicznie. Pierwszego dnia, po niezwykłym wprowadzeniu o historii lalek, bo są nie tylko żadanice czyli lalki spełniające życzenia, ale są też ziarnuszki, które są "sercem" domu i podróżki, które pomagają w podróży, oraz nierozłączki a nawet dziesięciorączki! I wiele innych. A więc po wspaniałym wprowadzeniu i nakreśleniu kontekstu przystąpiliśmy do pracy. A było nas wiele, tak, że musieliśmy poszerzać pracownię plastyczną.

Każda z uczestniczek mogła samodzielnie, lub z pomocą Kasi Doroty wykonać swoją lalkę życzącą. Należało w tym celu przygotować swoje, bardzo klarowne życzenie, wybrać materiały i wykonując tę lalkę myśleć o życzeniu. Chyba się udało :)

     Powstały przepiękne, różnorodne, kolorowe lalki. Na razie, do wystawy 28 września część lalek zamieszkało w pracowni, ale zaraz po wystawie żadanice wrócą do swoich właścicielek, aby już bez przeszkód mogły spełniać ich życzenia. Czekamy.

    Następne dwa dni poświęcone były wiedzy i praktyce na temat ludowych pająków. Tutaj tez było kolorowo i wesoło a nawet rozśpiewanie. Na koniec dnia trzeciego powstał ogromny pająk, dzieło wielu rąk i raczek, który zawisł w korytarzu Ośrodka. Pająk ten na pewno zbuduje sieć, którą połączy wszystkie uczestniczki i uczestników warsztatów. Czekamy na następne. 

powrót