XI EDYCJA SPOTKANIA TRZECH KULTUR
opublikowano: 2019-07-17 08:10:45

 

Dnia 14 lipca już po raz jedenasty w Wojsławicach świętowaliśmy kolejną edycję Trzech Kultur. Bogaty program kulturalny przykuł uwagę zarówno mieszkańców naszej gminy jak i turystów. Dzień rozpoczęła msza święta w wojsławickim kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w oprawie chóru "Wojsławianie", następnym punktem programu było nabożeństwo w cerkwi pw. Ikony Matki Boskiej Kazańskiej.

Część koncertowa odbyła się w Domu Kultury w Wojsławicach. Po oficjalnym powitaniu na scenie wystąpił zespół "Yaron Trio", który zaprezentował pieśni żydowskie.  Następnie usłyszeć mogliśmy pięknie wykonane koncerty grup ludowych, które prezentowały pieśni ukraińskie i łemkowskie. Kolejno wystąpili goście z zaprzyjaźnionej gminy na Ukrainie: 

- Narodowy Amatorski Folklorystyczno-Etnograficzny Zespół "Berehynia"

- zespół "Czysta Krynica" z Litomierza

- zespół "Życzenie" z Łucka

Z kolei zespół ludowy "Siedliszczanie znad Wieprza" zaprezentował pieśni polskie.
Dopełnieniem były występy dwóch solistek: Barbary Nowakowskiej (pieśni ukraińskie i łemkowskie) oraz Patrycji Wilgos (program autorski z elementami pieśni żydowskich).

Zebrani mogli również obejrzeć spektakl "Gęsia skórka" opowiadający o wielokulturowości naszej miejscowości w wykonaniu grupy teatralnej "Nie tak powarzni".

 

Serdecznie dziękujemy za udział w XI edycji Spotkania Trzech Kultur i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

powrót