XVIII POWIATOWA GIMNAZJADA SZACHOWA O INDYWIDUALNE MISTRZOSTWO POWIATU CHEŁMSKIEGO
opublikowano: 2019-03-06 13:44:32

4 marca 2019 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii rozegrano po raz osiemnasty i ostatni XVIII Powiatową Gimnazjadę Szachową o Indywidualne Mistrzostwo Szkół Gimnazjalnych Powiatu Chełmskiego.

W zawodach uczestniczyli uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych oraz uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z gmin: Dorohusk, Leśniowice i Wojsławice.

W turnieju zwyciężył Marcin Matczuk z Dorohuska, który wygrał też w kategorii chłopców. Drugi w tej klasyfikacji był Marek Błaszczuk z Dorohuska a trzeci Jarosław Nowaczek z Wojsławic.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Oliwia Prucnal z Gimnazjum w Sielcu. Druga była Nikola Matczuk z Dorohuska a trzecia Weronika Toporowska z Wojsławic.

W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrała Szkoła Podstawowa z Dorohuska, druga była Szkoła Podstawowa w Wojsławicach a trzecie Publiczne Gimnazjum w Sielcu.

Sędzią zawodów był Paweł Burda. Puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczali: Jolanta Wlaź - prezes UKS Arka Wojsławice oraz Józef Majuk - opiekun Koła Szachowego w Szkole Podstawowej w Wojsławicach.

Opiekun Koła Szachowego Józef Majuk.

powrót