"Alpaka pokona raka"
opublikowano: 2019-01-23 09:00:52

22 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii odbył się koncert charytatywny dla Agnieszki Jarmuł. W lipcu 2018 roku lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór - złośliwy rak piersi z przerzutami do węzłów.

Agnieszka - lubelska animatorka kultury - od lat działa aktywnie na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów koordynując projekty edukacyjne i kulturalne. Na terenie gminy Wojsławice prowadziła m.in. "Selfie z Wojsławicacmi", "Wielobarwna Historia", "Historia, teatr i graMY!". Dzięki jej zaangażowaniu powstał mural w centrum Wojsławic i na szkolnym korytarzu, wystawionyzostał spektakl "Gęsia skórka w Wojsławicach", młodzież przeprowadziła gry miejskie i uczestniczyła w profesjonalnej sesji fotograficznej.

W trakcie koncertu wystąpiła Marlena Stangryciuk - Zając oraz zespoły: Szalom Chełm, Yaroo i Defis. Były prowadzone licytacjeprac plastycznych i rękodzielniczych, usług kosmetycznych, fryzjerskich, fotograficznych, mechaniki pojazdowej oraz wypieków cukierniczych. W trakcie trwania koncertu była możliwość skorzystania zfotobukii zrobienia pamiątkowego zdjęcia z artystami.

Organizatorami koncertu była:Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach Kolonii oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

Suma, jaką zebrano podczas koncertu jest imponująca! Kwota 10 241,17 zł  w całości przeznaczona zostanie na dalsze leczenie Agnieszki.


 

powrót