RSS

Wiadomości PAP

kanał rss - Wiadomości samorządowe - PAP
 • Największa paczka. COI: wdrożenie z 24 czerwca zawierało najwięcej zmian w historii SRPczytaj więcej
 • Płachta czy karta?. Jeszcze do 30 czerwca można zabrać głos ws. karty wyborczejczytaj więcej
 • Zielony Poznań. Stolica Wielkopolski miastem wiodącym w programie Connecting Natureczytaj więcej
 • Ocena negatywna. NIK o udzielaniu ulg podatkowych i zamówień publicznych w Ciechanowcuczytaj więcej
 • Zrównać dopłaty. Kuźmiuk: dopłaty bezpośrednie powinny być w UE zrównane czytaj więcej
 • Spółdzielcze święto. Banki spółdzielcze świętują w całym krajuczytaj więcej
 • Białystok A+. Agencja Fitch wysoko ocenia rating stolicy Podlasiaczytaj więcej
 • Izby do Trybunału. ZMP zwrócił sie do prezydenta o skieorwanie ustawy o RIO do TK czytaj więcej
 • Krakowska krata. Mieszkańcy Krakowa wybrali wzór tartanu przywołujący przyjaźń ze Szkocjączytaj więcej
 • Miasto bez kostki. Kalisz zakazał budowy chodników z betonowej i kamiennej kostki brukowejczytaj więcej
 • Forum rozwoju. Reprezentanci rządów, samorządów i organizacji pozarządowych o finansowaniu ochrony środowiskaczytaj więcej

Aktualności z gminy


Gmina Dorohusk zaprasza na XX Turniej Gmin "Między nami sąsiadami"
opublikowano: 2017-06-27 10:09:31

więcej
„Podróże bliskie i dalekie. Świat zwierząt doświadczany zmysłami dziecka”
opublikowano: 2017-06-27 09:43:55

Ostatnia stacja projektu "Podróże bliskie i dalekie. Świat zwierząt doświadczany zmysłami dziecka" dofinansowanego przez Fundację BGK z programu "Na dobry początek" za nami. Dnia 22.06 br. odbyło się wydarzenie finałowe projektu pt. "Nasi przyjaciele", któremu towarzyszyła wystawa w formie lasu/gaju z drzewami, roślinami i zwierzętami oraz prace plastyczne wykonane przez dzieci uczestniczące w projekcie. Wystawę otworzyła Sylwia Jasiuk - dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach witając zaproszonych gości wśród których obecny był Henryk Gołębiowski - Wójt Gminy Wojsławice. W części artystycznej jako pierwszy wystąpił dziecięcy zespół "Promyki" działający przy GCKSiT w Wojsławicach, następnie uczniowie klasy III B  ZSP w Wojsławicach-Kolonii zaprezentowali przedstawienie pt. "Żabki w czerwonych czapkach" i piękne tańce z szarfami. Uczniów przygotowała Alicja Kwiatoń - wychowawczyni klasy. Głównym punktem spotkania był występ uczestników projektu, podczas którego dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o zwierzętach.

więcej
Turniej Szachowy o Puchar Rektora WSEI w Lublinie
opublikowano: 2017-06-27 09:12:25

W dniach 20 i 21 czerwca odbył się w Lublinie Turniej Szachowy o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Turniej był jednym z wydarzeń w ramach międzynarodowego projektu MATE. W projekcie oprócz WSEiI biorą udział uniwersytety z Hiszpanii i Litwy. Celem projektu jest stworzenie nowoczesnego modułowego oprogramowania wspomagającego diagnozę umiejętności poznawczych i kompetencji szachowych dzieci.

W turnieju szachowym uczestniczyło 40 młodych szachistów z Lublina, Lubartowa i Wojsławic. Naszą szkołę (i gminę) reprezentowało 4 uczniów z klasy II b gimnazjum.

więcej
Prośba o pomoc dla chorego Brajana
opublikowano: 2017-06-26 12:12:12

więcej
W Wojsławicach grali i śpiewali Panu
opublikowano: 2017-06-23 08:59:11

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. w Wojsławicach odbył się XVI Przegląd Pieśni Religijnej "Na zawsze chcę Tobie grać i śpiewać Panie".

Do konkursu zgłosiło się około 80 artystów, którzy przyjechali do nas z terenu wykraczającego poza granice powiatu chełmskiego m.in.z powiatu hrubieszowskiego oraz krasnostawskiego. Wśród nich były osoby, które niezmiennie od wielu lat uczestniczą w kolejnych edycjach Przeglądu i tworzą razem z nami jego historię, oraz osoby z którymi spotkaliśmy się po raz pierwszy.

Patronat honorowy nad Przeglądem objął JE ks. Arcybiskup Stanisław Budzik - Metropolita Lubelski,  Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski oraz Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego.  

więcej
"Dziecięce Nutki" śpiewały po raz piąty
opublikowano: 2017-06-23 08:24:50

17 czerwca 2017 r. w Domu Kultury w Wojsławicach już po raz piąty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Dziecięce Nutki 2017", celem którego było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego najmłodszych śpiewaków, promocja działalności nauczycieli i instruktorów oraz wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców i opiekunów. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Chełmie, Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa, Rozwoju i Integracji Społecznej Wojsławic i Gminy Wojsławice "Szansa" oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach. Cyklicznie organizowana impreza zgromadziła uczestników z placówek w Strupinie Dużym,  Dorohusku, Żółtańcach, Białopolu i Wojsławicach.

więcej
Dzień Inwalidy w GCKSiT
opublikowano: 2017-06-23 08:16:42

W dniu 14 czerwca 2017 r. w  Domu Kultury w Wojsławicach odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Światowego Dnia Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli: Kazimierz Mazurek Przewodniczący Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chełmie, Henryk Gołębiowski Wójt Gminy Wojsławice, Adam Łopocki Przewodniczący oraz Alicja Jabłońska Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wojsławice Emma Czarnecka-Durczak Wicedyrektor ZSP w Wojsławicach-Kolonii, Agnieszka Matwiejczuk Kierownik GOPS w Wojsławicach, Krystyna Kniaziuk Kierownik WTZ w Wojsławicach, Janina Markowska Przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Wojsławicach, Mirosław Jabłoński Prezes BS w Wojsławicach, ks. Kanonik Zbigniew Kasprzyk, uczestnicy i pracownicy WTZ w Wojsławicach, harcerze z Drużyny Wojsława wraz z opiekunem Zbigniewem Chodorowskim oraz przybyli goście.

więcej
List Prezesa KRUS skierowany do rolników i ich dzieci
opublikowano: 2017-06-23 07:54:45

więcej
Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Wojsławice
opublikowano: 2017-06-14 14:32:57

12 czerwca odbyła się XXVIII sesja Rady Gminy Wojsławice wspólnie z sesją sołtysów. Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwał w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy Wojsławice z wykonania budżetu za 2016 r. oraz w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Wojsławice z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Obie uchwały zostały przyjęte, a tym samym Wójt Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski otrzymał  jednogłośne absolutorium z wykonania budżetu.

więcej
Huta pamiętała o ofiarach wydarzeń z czerwca 1945 r.
opublikowano: 2017-06-12 10:58:57

10 czerwca, w 72. rocznicę pacyfikacji i spalenia wsi Huta, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Wojsławice, członkowie rodzin pomordowanych oraz mieszkańcy wsi  zgromadzili się przy pomniku w Hucie. Henryk Gołębiowski Wójt Gminy Wojsławice przypomniał przebieg tamtych wydarzeń. Minuta ciszy uczczono pamięć 5 mieszkańców wsi oraz członków Narodowych Sił Zbrojnych zamordowanych przez NKWD i UB w czerwcu 1945 r. Następnie delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem.

więcej
Zaproszenie na XVI Przegląd Pieśni Religijnej
opublikowano: 2017-06-09 10:59:35

więcej